Groomer – inaczej fryzjer dla zwierząt. Określenie najczęściej używane w stosunku do psich i kocich fryzjerów.

Określenie groomer pochodzi od angielskiego wyrazu groom – pielęgnować. Zawód fryzjera dla zwierząt znany jest w wielu krajach świata, w Polsce zaczyna się dopiero rozpowszechniać. Gromerzy nie tylko przycinają sierść psów i kotów różnych ras, zajmują się często trymowaniem, myciem, pielęgnacją, czyszczeniem uszu, usuwaniem insektów i wieloma innymi zabiegami. Istnieją specjalne przyrządy do pielęgnacji sierści różnych ras. Niektóre salony oferują nawet farbowanie czy psie perfumy.

O ile w Polsce, tak jak np. w Niemczech zawód groomera nie jest zawodem chronionym, w wielu krajach Europy oraz w USA istnieją restrykcje dotyczące jego wykonywania. Aby otworzyć salon fryzjerski dla zwierząt konieczne jest tam ukończenie kursu oraz zgoda odpowiedniego urzędu.

Wizyta u groomera nie jest jedynie snobistyczną fanaberią właścicieli, jak zwykli myśleć niektórzy właściciele zwierząt. To wyraz troski o swojego pupila. Dokładna pielęgnacja sierści zwierzęcia to możliwość wczesnego wykrycia niektórych chorób. To też zadbanie o własne mieszkanie dzięki mniejszej ilości pozostawianej przez zwierzę sierści.

 

PROMOCJA

Co 5 wizyta 50% taniej !!!!